13.10.2007 Hakukoe Lievestuore 
Tuomarit: Ismo Lönmark

Kiitos onnistuneesta koepäivästä talkoolaisille, osallistujille, tuomareille ja sponsorille!!
Ohjaaja Koira Tottis Maasto Yhteensä Koulutustunnus Sij
Laura Pitkänen Rwn Orweilers Tytti 90 192 282 VOI 1 / HK3 1.
Irma Huttunen Cpku Black Gary Jesse James 64 10 (kesk.) 74 - -
Tiina Lehtomäki Lbn Niinivuoren Aamu-Virkku 84 199 283 ALO 1 / HK1 1.
Niina Koivula Lbu Nuuskunenän Kelsey Grammer 81 192 273 ALO 1 / HK1 2.
Jari Parkkisenniemi Esvu Vilho 66 151 217 - -
Elina Järvelä Rwn Mahismetsän Blues-Babe 78 92 170 - -


Piirinmestaruuskoe 4-5.8.2007 Tikkakoski

PM-jälkikoe 

 

 

 

 

 

 

Ohjaaja

Koira

Tottis

Maasto

Yhteensä

koul.tunnus

SIJOITUS 


 

 

 

 

 

 

Marja-Liisa Väisänen, Laukaa 

Bpgu Valkohampaan Postman Pat

82

199

281

JK3

1. 

Niina Koivula, Vaajakoski


Rwn Maahismetsän Balladi Åådille

92

189

281

JK3

2. 

Ismo Lönnmark, Äänekoski

Bpmu Giramin Ariel

92

176

268

JK3

3. 

Antero Muurikainen, Laukaa

Bu Vuorman Sorro

88

177

265

JK3

4. 

Ahti Leppänen, Karstula Spu Musketeer's Quartz

80 184 264 JK3

5. 

Veli-Pekka Kauppinen, Saarijärvi

Beu Punasukan Thor 92 168 260 JK3

6

Kari Hirvonen, Lievestuore

Bpmn Lemminkäisen Eclipse 86 170 256 JK3

7

Jukka Ylikangas, Saarijärvi

Spn Musketeer's Quicke

89 141 230


Elina Pöyhönen, Laukaa

Spu Falcogon Iwano

94 33 Ohj. kesk.


Tiina Tuominen, Jkl mlk

Spn Ziwago's Lawine

87 0 Ohj. kesk.


Kati Sikiö, Uurainen

Ben Punasukan Punatulkku

79
ei maastoon



Kim Hiltunen, Jyväskylä

Spn VPKL Ahku

70
ei maastoon



PM-hakukoe 

 

 

 

 

 

 

Ohjaaja

Koira

Tottis

Maasto

Yhteensä

koul.tunnus

SIJOITUS 


 

 

 

 

 

 

Harri Laurila, Lievestuore

Du Cherryfellow's Armando

86

187

273

HK3

1. 

Asko Hämäläinen, Laukaa

Spu Sissinheimon Okko

90

183

273

HK3

2. 

Elisa Melanen, Korpilahti

Ssu Silsiles Knight Rider

64

190

254



Irma Huttunen, Jyväskylä

Cpku Back Gary Jesse James

Ohj.kesk.

142




Laura Pitkänen, Korpilahti

Rwn Orweilers Tytti

Ohj.kesk. 107


PM-etsintäkoe 

 

 

 

 

 

 

Ohjaaja

Koira

Tottis

Maasto

Yhteensä

koul.tunnus

SIJOITUS 


 

 

 

 

 

 

Miia Kiviaho, Keuruu

Bpmn Giramin Arietta

97

186

283

EK3

1. 

Marja Penttinen, Jkl mlk

Bvn Ewex Emilia Wilen

92

185

277

EK3

2. 

Maarit Rokkamäki, Jyväskylä

Spu San Silt's Nalle

89

174

263

EK3

3. 

Riikka Karinen, Saarijärvi

Apku Aussian Real Rumba

80

166

246

EK3

4. 

Tiina Lehtomäki, Toivakka

Lbn Iiris

76 153 229 EK3

5. 

PM-viestikoe 

 

 

 

 

 

 

Ohjaaja

Koira

Tottis

Maasto

Yhteensä

koul.tunnus

SIJOITUS 


 

 

 

 

 

 

Jaana Järvinen, O-P Asell, Jkl mlk

Spn Sissinheimon Oleada

67

196

265



PM-suojelukoe 

 

 

 

 

 

 

 

Ohjaaja

Koira

A

B

C

Yhteensä

koul.tunnus

SIJOITUS 


 

 

 

 

 

 

 

Mariikka Lehto, Jyväskylä

Spu Sissinheimon Sabel


91

88

85

264

VPG3

1. 

Petri Vänni, Jyväskylä

Bptu Kutinan Kerrankos


72

91

87

250

VPG3

2. 

Taina Miettinen, Palokka

Spu Wäli Cujo


70

83

79

232

VPG3

3. 


 

Jälkikoe 27.05.2007 Tikkakoski
Tuomari:
Marita Packalen

Kiitos tuloksellisesta koepäivästä talkoolaisille, osallistujille ja tuomarille!

 

 

 

 

 

 

 

 

Ohjaaja

Koira

Tottis

Maasto

Yhteensä

Tulos

koul.tunnus

SIJOITUS 

LUOKKA 1

 

 

 

 

 

 

 

Antero Muurikainen
 

Bu Vuorman Sorro

93

192

285

ALO1

JK1

1. 

Heikki Tuomola
 

Esvu Zorrazo Linares

73

180

253

ALO2

JK1

2. 

LUOKKA 2

 

 

 

 

 

 

 

Jari Parkkisenniemi

Esvu Vilho

82

178

260

AVO2

JK2

2. 

Marja Penttinen

Bvn Ewex Emilia Wilen

90

176

266

AVO2

JK2

1

LUOKKA 3

 

 

 

 

 

 

 

Niina Koivula Rwn Maahismetsän Balladi Åådille 96 153 249 VOI2 JK3

2. 

Elina Pöyhönen Spu Falcogon Iwano 88 189 277 VOI1 JK3

1


 

Etsintäkoe 17.05.2007 Tikkakoski
Tuomari:
Raimo Karppinen

Kiitos koepäivästä talkoolaisille, osallistujille ja tuomarille!

 

 

 

 

 

 

 

 

Ohjaaja

Koira

Tottis

Maasto

Yhteensä

Tulos

koul.tunnus

SIJOITUS 

LUOKKA 1

 

 

 

 

 

 

 

Jari Parkkisenniemi
 

Esvu Vilho

72

178

250

ALO2

EK1

1. 

LUOKKA 2

 

 

 

 

 

 

 

Päivi Rintamäki

Du Walldobes Roux Racer

88

166

254

AVO2

EK2

1

LUOKKA 3

 

 

 

 

 

 

 

Petri Isola Ssu Gigabit Actual Ace 55 ohjaaja kesk.   VOI0    
Tiina Lehtomäki Lbn Iiris 88 ohjaaja kesk.   VOI0    
Maisa Talviala Ssn Beretta vom Cronenberg 52 ohjaaja kesk.   VOI0    
Ismo Lönnmark Bpmu Giramin Ariel 67 191 258 VOI0    

Vappu-Mach Show ja Mölli-Toko 1.5.2007

Kuvia

 Best in Show

Tuomarit: Kaisa Iivonen, Taina Miettinen ja Elina Riipi

  1. Saksanpaimenkoira Rodi, esittäjänään Lahtinen Eeva
  2. Löwchen Madonna, esittäjänään Jussila Johanna
  3. Dalmatiankoira Ruusa, esittäjänään Taina Orenius

Vappukoirakko
Tuomarit: Kaisa Iivonen, Taina Miettinen ja Elina Riipi

  1. Jani Koskinen ja bretagnen basset Sandra
  2. Ritva Vuori ja keskikokoinen villakoira Touhu
  3. Sanna Tiainen ja kääpiösnautseri Vili

Lapsi + koira

Tuomarit: Kaisa Iivonen ja Elina Riipi

  1. Henna Aaltonen ja kultainennouttaja Lille
  2. Viivi Lupsakko ja coccerspaniel Miisa
  3. Veeti Friman suomenlapinkoira Tuuve

 Mölli-Toko

Tuomari: Sanna Korell

  1. Rottweiler Nita, ohjaaja Tiia Nikkarinen
  2. Saksanpaimenkoira Hugo, ohjaaja Maarit Rokkamäki
  3. Saksanpaimenkoira Shelly, ohjaaja Sirpa Tiirala

 Pennut punaiset

Tuomari: Taina Miettinen

  1. Saksanpaimenkoira Rodi, esittäjänään Eeva Lahtinen
  2. Englanninspringerspanieli Nasu, esittäjänään Hartikainen Sanna
  3. Pk. bernhardinkoira Möhkö, esittäjänään Montonen Maija

Pennut siniset

Tuomari: Taina Miettinen

  1. Bordeaux dog Totti, esittäjänään Eija Liponen
  2. Kk saksanseisoja Taiga, esittäjänään Paula Maukonen
  3. Snautseri Hiisi, esittäjänään Maria Tolvanen

 Pienet punaiset

Tuomari: Elina Riipi

  1. Löwchen Madonna, esittäjänään Jussila Johanna
  2. Kääpiövillakoira Sohvi, esittäjänään Hanna Vuori
  3. Welsh corgi cardigan Taneli, esittäjänään Jonna Sotku

Pienet siniset

Tuomari: Elina Riipi

  1. X-rotu Tessu, esittäjänään Hanna-Kaisa Paananen
  2. Coton de Tulear Onni, esittäjänään Taina Aho
  3. Beagle Minttu, esittäjänään Kalle Koskinen

 Isot punaiset

Tuomari Kaisa Iivonen

  1. Kk saksanseisoja Kassu, esittäjänään Sausanna Pasanen
  2. Novascotiannoutaja Salsa, esittäjänään Mirka Silander
  3. Weimarinseisoja Aave, esittäjänään Pitkänen Salla

Isot siniset

Tuomari Kaisa Iivonen

  1. Dalmatiankoira Ruusa, esittäjänään Taina Orenius
  2. Rottweiler Tico, esittäjänään Tiia Nikkarinen
  3. Kultainennoutaja Pluto, esittäjänään Tuija Aaltonen

 Kiitos osallistujille ja innokkaille työntekijöille mukavasta vappupäivästä!!!

                            Sponsorina
 

 

Viestikoe 29.04.2007 Tikkakoski
Tuomarit: Marita Packalén
Yt (viesti), Reija Puolakka (tottis + esineet), Minna Moisio (viesti)

Kiitos onnistuneesta koepäivästä talkoolaisille, osallistujille, tuomareille ja sponsorille!!

 

 

 

 

 

 

 

 

LUOKKA 1

 

 

 

 

 

 

 

Ohjaaja
Apuohjaaja

Koira

tottis

maasto

yht.

koul.tunnus

SIJOITUS

 


Laitinen Satu
Paananen Mari


Dn Marvinette´s Evista Edera


88


esine 27 kesk


115

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kirsi Rantala
Marja Rantala

Spu Sissinheimon Xexo

70

194

264

VK1

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Römpötti Sirpa
Penttinen Marja

Bvn Ewex Emilia Wilen

92

195

287

VK1

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LUOKKA 2

 

 

 

 

 

 

 


Saoud Päivi
Saoud Ahmed


Bcu Wildmagpie´s Capac


87


185


272


VK2


2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vanhanen-Laakso Riitta Laakso Matti

Bpgu Acmen Charoc

92

199

291

VK2

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LUOKKA 3

 

 

 

 

 

 

 


Kariluoto Sari
Kariluoto Teppo


Apkn Crofter Holding´s Pequenita Pepita


78


188


266


VK3


5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koistinen Eija
Koistinen Matti

Spu Merzenheit´s Abejack

91

185

276

VK3

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nummela Katriina
Nummela Tomi

Bpgu Acmen Carbon

93

170

263

VK3

6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Huovala Kati
Isomaa Harri

Bpgn Acmen Chacia-Glen

82

188

270

VK3

4.

KÄYTTÖVALIO

 

 

 

 

 

 

 

 

Lehto Mariikka
Broström Mika

Spu Sissinheimon Sabel

92

186

278

VK3

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Palosaari Hilkka K. Palosaari Erkki

Bpmu Eloketun Komeetta

93

200

293

VK3

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valjakkohiihto 4.3.2007 Vaajakoski          
TULOKSET            
                   
Naiset A              
Sija PM bpM dM       Seura Paikkakunta aika
1 1     Aino Koskinen lkssu  Iloks'in Timi K-S PKY   10:52
2     1 Mira Kaikkonen du Dobelcos Blaze-Barracuda KVSK Haukipudas 11:25
3     2 Eila Juntikka dn Eria Pro Lirica Luna TPKK Kärsämäki 11:45
4     3 Kaisa Peurasaari dn  Marvinettes Evista Edera TPKK Hankasalmi 12:35
5     4 Anne Tuomisto dn Kriegerhof Princess Paris SDY Vantaa 13:05
6     5 Johanna Marjamäki dn Kriegerhof Rosine SDY Helsinki 13:48
                   
Miehet 45 A            
Sija PM bpM dM       Seura Paikkakunta aika
1 1   1 Harri Laurila du Cherryfellow's Armando K-S PKY Lievestuore 11:08
2     2 Martti Reinikainen du Bisanuel's Baron   Kangasniemi 11:33
3     3 Elis Björk du Marvinette's Fairlane Falcon TSKK Vaasa 11:52
4       Jouni Tervashonka lkssn Aprilli KAKE Kangasniemi 13:22
Naiset B              
Sija PM bpM dM       Seura Paikkakunta aika
1 1     Kati Sikiö ben Kipikiin Happy K-S PKY Uurainen 11:11
2   1   Kaisa Honkanen bptu Willow Creek Hale-Bobb JOSEPA Joensuu 11:25
3   2   Marjatta Oksanen bpmu Tammikallion Cliffa Kaiffari TAVES Helsinki 12:49
4 2     Marja Rantala spu Sissinheimon Okko K-S PKY Laukaa 12:51
5 3     Mari Sivill ben Punasukan Punatulkku K-S PKY Uurainen 13:01
6   3   Anne Kilpi bpgn Valkohampaan Talvihalla YLÖKK Ylöjärvi 13:06
7 4     Jaana Järvinen spu Sissinheimon Sabel K-S PKY Tikkakoski 13:25
8 5     Kirsi Rantala spu Sissinheimon Baccus K-S PKY Jyväskylä 13:44
Miehet 45 B            
Sija PM bpM dM       Seura Paikkakunta aika
1       Reijo Härkönen spu Musketeer's Yello JOSEPA Joensuu 12:16
2   1   Olli Kananen bptu Mustanaamion Baila-Baila SIMPEK Siilinjärvi 13:05
3 1 2   Risto Lehtoranta bpmu Xilly's Bobo K-S KPY Tikkakoski 13:15
4   3   Keijo Kuosmanen bpmu Mecberger Floyd Hyvinkään käyttökoirat Hyvinkää 13:49
5 2 4   Kari Hirvonen bpmn Lemminkäisen Eclipse K-S Belgianpaimenkoirat Lievestuore 17:16
Tytöt B              
Sija PM bpM dM       Seura Paikkakunta aika
1       Laura Marttinen lkcu Z'Sandcastle Blue Fantazija KAKE Kangasniemi 17:27
2 1     Anni Nieminen bcu Starsky Ökyveikko K-S PKY Laukaa 17:49
Miehet A              
Sija PM bpM dM       Seura Paikkakunta aika
1       Marko Viitahalme lkssu Jope KVSK Ylöjärvi 19:02
2     1 Markku Roivainen du Wachenstamm Alioth-Gaspar KPSH Kuopio 22:10
3     2 Juha Latomaa dn Dobelcos Anouk SDY Haukipudas 22:40
4     3 Jarkko Kivelä du Jotumheim's Lodur KVSK Kärsämäki 23:54
                   
Miehet B              
Sija PM bpM dM       Seura Paikkakunta aika
1   1   Juha Korri bpmu Pois Kottoo Ikaros KVKS Ruutana 22:47
2       Jyrki Mäkelä spn Britax Brita OPKY Oulu 23:15
3   2   Vesa Kosonen bpgu Eternity's Qhaos KVKS Pyhtää 23:28
4   3   Marko Huupponen bpmn Lemminkäisen Ebony SBPKY Mikkeli 23:47
5   4   Niko Saari bptu Willow Creek Doncaster RSKK Riihimäki 23:49
6   5   Tero Halonen bpmn Mecberger Esteri Hämeenlinnan kennelkerho Hämeenkoski 24:22
7   6   Jouni Huovinen bpmu Mecberger Borislaw VARPS Varkaus 24:37
8       Samuli Lappalainen spu Reikon Freistadt K-S Pelastuskoirat Siilinjärvi 25:28
9       Kauri Tervashonka spu Reikon Vorder KAKE Kangasniemi 27:02
10       Jouni Mäkisalo spn Ainstain JOSEPA Kontiolahti 27:42
11       Arto Marttinen lkcu Sandcastele's Leningrad Cowboy KAKE Kangasniemi 28:13